Jumta plēves un membrānas 

Slīpu jumtu konstrukcijās kā izolācijas materiālu var lietot plēves ar zemu tvaika caurlaidību, lai aizsargātu siltumizolācijas materiālu no mitruma, kas var iekļūt konstrukcijā caur jumta segumu lietus vai sniega veidā, kā arī no kondensāta. Šajā gadījumā ir jāparedz divas gaisa ventilācijas spraugas. 


Tās ir jāizveido gan starp jumta segumu un plēvi ar zemu tvaika caurlaidību, gan starp plēvi un siltumizolācijas slāni ar pretvēja aizsardzību. EUROTOP membrānas ir neatņemama jumta konstrukcijas sastāvdaļa, kas darbojas kā papildu jumta izolācija un palielina tās ūdensnecaurlaidību. Membrānu izmantošana novērš problēmas, kuras var rasties, mitrumam iekļūstot siltumizolācijas materiālā un jumta konstrukcijā. EUROTOP membrānas var izmantot slīpiem jumtiem gan kā pagaidu jumta segumu, gan kā zemsegumu – neatkarīgi no tā, vai zem jumta konstrukcijas atrodas apdzīvojamas telpas vai neapdzīvojamas telpas. 

Membrānas var izmantot arī ēku sienās kā vēja izolācijas materiālu. EUROTOP jumta membrānu lietošana jumta konstrukcijās dod šādas priekšrocības:

 

  • palielina energoefektivitāti – nav nepieciešams ierīkot gaisa ventilācijas spraugu starp membrānu un siltumizolācijas materiālu. Šīs membrānas raksturo ļoti laba no telpu iekšpuses plūstošā tvaika caurlaidība, kā arī ūdensnecaurlaidība. Membrānas vēja necaurlaidība un ieklāšana tieši uz siltumizolācijas materiāla pasargā izolācijas materiālu no siltuma zudumiem un gaisa mitruma;
  • vienkārša un ērta montāža – nav nepieciešams ierīkot gaisa spraugu virs siltumizolācijas materiāla, tāpēc tiek ietaupīts darbam nepieciešamais laiks, samazinās montāžas izmaksas un montāžas brāķa risks;
  • palielina jumta ilgmūžību – pateicoties membrānu teicamai tvaika caurlaidībai, liekais mitrums iztvaiko no siltumizolācijas materiāla;
  • veselīgs mikroklimats bēniņos – membrāna veido jumta konstrukcijas otro aizsarglīniju pret lietu, sniegu, mitrumu un putekļiem un garantē ūdens izvadīšanu ārā no jumta konstrukcijas potenciālas jumta sūces, kūstoša sniega vai kondensāta veidošanās gadījumā. Tā tiek novērsta mitruma iekļūšana siltumizolācijas slānī.

Armētas antikondensāta plēves KF 96 SILVER, KF 110 STANDARD

Armētas antikondensāta plēves KF 96 SILVER, KF 110 STANDARD

Plēves ar zemu tvaika caurlaidību KF izmanto slīpu jumtu konstrukcijās. Tās sevi ir pierādījušas kā labs izolācijas materiāls pret mitrumu, kas var iekļūt konstrukcijā caur jumta segumu, kā arī pasargā no kondensāta radītā mitruma. Izmantojot KF plēves, ir jāierīko divas gaisa ventilācijas spraugas.

Tās jāizvieto gan starp jumta segumu un plēvi, gan starp plēvi un siltumizolācijas slāni ar pretvēja aizsardzību. Šīs plēves izmanto vienkāršās jumta konstrukcijās, kurās nav nepieciešamas membrānas ar augstu tvaika caurlaidību vai arī tur, kur ir pieprasījums pēc izturīga, bet lētāka materiāla.

Difūzijas membrānas L2, L3, N15, N35, S4, S65

Difūzijas membrānas L2, L3, N15, N35, S4, S65

Membrānas ar lielu tvaika caurlaidību apvieno sevī unikālu īpašību kombināciju – ūdensnecaurlaidību un ūdens tvaika difūziju. Materiāla labā ūdensnecaurlaidība pasargā jumta konstrukciju no mitruma, kurš var iekļūt caur jumta segumu, kondensāta radītā mitruma, kā arī no vēja ienestā mitruma. Membrānu augstās ūdens tvaika caurlaidības dēļ nav nepieciešams veidot gaisa ventilācijas spraugu starp siltumizolācijas materiālu un membrānu. 

Gan jumta, gan sienu konstrukcijās siltumizolācijas materiālu var likt tieši klāt pie membrānas, tādējādi iespējams palielināt siltumizolācijas materiāla biezumu un samazināt enerģijas zudumus. EUROTOP membrānas ieklāj tieši uz spārēm, izolācijas vai dēļu klāja ar tirkīz zaļo membrānas pusi uz augšu.

Līmlentas EUROBAND, BUTYLBAND, ALUFIX

Difūzijas membrānas L2, L3, N15, N35, S4, S65

FAKRO līmlentes izmanto membrānu un plēvju savienošanai un remontam, kā arī to piestiprināšanai pie dažādiem jumtu konstrukcijās izmantotiem materiāliem.

 

  • EUROBAND W – vienpusēja uz polipropilēna auduma bāzes izveidota 50 mm plata līmlente. To lieto EUROTOP membrānu savienošanai (arī savienošanai ar koku, plastmasu vai metālu) un labošanai.
  • EUROBAND P – vienpusēja 40 mm plata līmlente. To lieto savienojuma vai blīvējuma vietās starp membrānu vai plēvi un jumta konstrukciju. Tā novērš mitruma iekļūšanas risku izolācijas materiālā vai konstrukcijā caur naglu vietām.
  • BUTYLBAND - divpusēja 10 mm plata butila līmlente. To lieto EUROTOP membrānu un TERMOFOL 90 plēves savienošanai ar sienām, skursteņiem un lietus ūdens noteksistēmu atlokiem, savienojot EUROTOP membrānu, plēvju ar zemu tvaika caurlaidību un tvaika barjeru pārklājuma vietas, savienojot materiālus, kur nepieciešama izturība pret mitrumu un novecošanu, kā arī elastīga savienojuma izveidei.
  • EUROBAND – vienpusēja 50 mm plata butila līmlente ar alumīnija pārklājumu. To lieto jumta membrānu un plēvju labošanai, virsgaismu, jumta logu un jumta membrānu vai plēvju sadurvietu blīvēšanai, kā arī skursteņu un jumta membrānu vai plēvju sadurvietu blīvēšanai.
  • ALUFIX – vienpusēja 75 mm plata butila līmlente. To lieto tvaika necaurlaidīgu plēvju pārlaidumu savienošanai, to labošanai un blīvēšanai.

Tvaika barjera TERMOFOL 90

Tvaika barjera TERMOFOL 90

Izmantojot tvaika barjeru TERMOFOL 90 kopā ar EUROTOP membrānām jumta konstrukcijā virs apdzīvotām telpām, tiek nodrošināts pareizs klimatiskais režīms. Tvaika barjera TERMOFOL 90 nodrošina izolācijas materiāla efektīvu aizsardzību no ūdens tvaika, kurš nāk no telpas iekšpuses, kā arī, pateicoties plānai alumīnija kārtai, atstaro siltumu. Tas uzlabo apkures efektivitāti un samazina enerģijas patēriņu līdz pat 10%.

Polipropilēna armējuma kārta palielina materiāla stiprību. Lai nodrošinātu siltuma atstarošanu, ir jāatstāj vismaz 2 cm liela gaisa sprauga starp apdares materiālu (ģipškartonu) un tvaika barjeru. Tvaika barjeras šuvju vietas noteikti jāsavieno ar atbilstošām līmlentēm, jo mitruma iekļūšana izolācijas materiālā samazina tā efektivitāti.

Tvaika barjera Eurotop Activ 110

Tvaika barjera Eurotop Activ 110

Eurotop Activ V110 ir aktīva tvaika necaurlaidīgā membrāna, kas ļauj kontrolētā daudzumā tvaikiem plūst telpā un ārpus tās, tādējādi uzlabojot jumta žūšanu. Eurotop Activ V110 var izmantot arī kā vēja izolāciju ventilējamās fasādēs, montējot starpsienas ārpusē.

Cenas