Gaismas tuneļi

Gaismas tuneļi ir piemēroti tādu telpu dabiskai apgaismošanai, kurās nav iespējams uzstādīt jumta vai vertikālos fasādes logus.

Tādas telpas varētu būt, piemēram, vannas istabas, gaiteņi, kāpņu telpas un pat pagrabi. Gaismas tunelis pārnes dienas gaismu, kas caur uz jumta uzstādīto
kupolu krīt izgaismošanas caurulē. Saules stari atstarojas no caurules sienām un tiek novirzīti izkliedētājā. Telpas griestos iemontētais izkliedētājs vienmērīgi
sadala gaismas starus un izgaismo telpu.

GAISMAS TUNEĻU PIEDERUMI

• SRM izgaismošanas caurule (garums 61 cm).

• SRK elkonis gaismas tunelim SRT.

• SLM komplekts gaismas tuneļa SLT pagarināšanai (garums 120 cm).

• SRC atsaites fiksētajam gaismas tunelim.

• SLC atsaites elastīgajam gaismas tunelim.

• SLO lampa, paredzēta montēšanai gaismas tunelī.

SLT ELASTĪGS GAISMAS TUNELIS

Tunelis SRT sastāv no kupola, 1 m garas elastīgas izgaismošanas caurules, griestu rāmja ar prizmatisku gaismas izkliedētāju un montāžas komplekta. Tas paredzēts uzstādīšanai jumtos ar slīpumu no 15° līdz 60°. Kupols izgatavots no polikarbonāta, kurš ir izturīgs pret mehāniskiem bojājumiem. Kupola forma un augstums nodrošina maksimālu saules gaismas nonākšanu izgaismošanas caurulē un tālāk apgaismojamajā telpā.

Kupola virsmas zemā elektrostatiskā aktivitāte faktiski nepiesaista kupolam putekļus, un parasti lietus noskalo iespējamos netīrumus no kupola. Kupola formas dēļ uz tā nepaliek svaigs vai slapjš sniegs. Tuneļa elastīgā caurule ļauj bez grūtībām apiet iespējamos konstruktīvos šķēršļus. Elastīgā izgaismošanas caurule ir izgatavota no metalizēta poliestera un pastiprināta ar metāla stiepli, tā radot izturīgu gaismas tuneļa cauruli.

Pateicoties tās elastībai, šos tuneļus var izmantot telpās, kurās ir nepieciešams apiet konstruktīvos šķēršļus. Maksimālais ieteicamais garums ir 4 metri gaismas tuneļiem ar diametru 350 mm un 6 metri gaismas tuneļiem ar diametru 550 mm. Pieslēgums palīdz tuneli pareizi iebūvēt jumta segumā. Pieslēgumā ir atvere, caur kuru no gaismas tuneļa var izplūst iespējamais kondensāts. Pieslēguma vidū atrodas gaismu atstarojošs gredzens, kurš ir pirmais gaismu atstarojošais elements gaismas tunelī.

SRT FIKSĒTS GAISMAS TUNELIS

Gaismas tunelis SRT sastāv no kupola, trīs 61 cm garām izgaismošanas caurulēm SRM, elkoņa, griestu rāmja ar prizmatisku gaismas izkliedētāju un montāžas komplekta. Tas paredzēts uzstādīšanai jumtos ar slīpumu no 15° līdz 60°.
Tuneļa fiksētā caurule atstaro līdz 98% saules staru. Caurules iekšpuse darbojas kā spogulis un nodrošina intensīvu telpas apgaismojumu. Ja tajā iebūvē elektrisko spuldzi, tuneli iespējams izmantot arī diennakts tumšajā laikā.

Savienojot visas izgaismošanas caurules, to kopējais garums taisnā līnijā ir 2,1 m (tunelim SRT 550 – 1,8 m). 

Kupols ir izgatavots no polikarbonāta, kurš ir izturīgs pret mehāniskiem bojājumiem. Kupola forma un augstums nodrošina maksimālu saules gaismas nonākšanu izgaismošanas caurulē un tālāk apgaismojamajā telpā. Kupola virsmas zemā elektrostatiskā aktivitāte faktiski nepiesaista kupolam putekļus un parasti lietus noskalo iespējamos netīrumus no kupola.

Pateicoties kupola formai, uz tā nepaliek svaigs vai slapjš sniegs. Izgaismošanas caurules SRM ir izgatavotas no alumīnija, kas pārklāts ar sudrabu saturošu atstarojošu slāni, kura gaismas atstarošanas koeficients ir vairāk nekā 98%. Minimālie zudumi gaismas pārvades procesā ļauj izmantot pat 12 m garus fiksētos gaismas tuneļus. Montāžas laikā nav nepieciešams samazināt izgaismošanas caurules garumu, jo tā ir izveidota pēc teleskopa principa, atliek vienu cauruli iebīdīt otrā un panākt vēlamo kopējo garumu. 

Pieslēgums palīdz gaismas tuneli pareizi iebūvēt jumta segumā. Pieslēgumā ir atvere, caur kuru no gaismas tuneļa var izplūst iespējamais kondensāts. Pieslēguma vidū atrodas gaismu atstarojošs gredzens, kurš ir pirmais gaismu atstarojošais elements gaismas tunelī.

UNIVERSĀLIE PIESLĒGUMI GAISMAS TUNEĻIEM

• SLS pieslēgums gludiem jumta segumiem, līdz 10 mm (2x5 mm) bieziem jumta segumiem.

• SLZ pieslēgums profilētiem jumta segumiem, līdz 45 mm.

• SLH pieslēgums dziļi profilētiem jumta segumiem, līdz 90 mm.

• SFP siltināta pamatne plakaniem jumta segumiem.

• SLP pieslēgums pamatnei SFP.