Bēniņu kāpņu piederumi

Izmantojot salokāmas bēniņu kāpnes, var viegli, ērti un droši nokļūt bēniņu telpās, tās aizņem maz vietas, un finansiālais ieguldījums to iegādei ir salīdzinoši neliels.

Kāpnes atbilst augstām tehniskajām un drošības prasībām. Tām tiek dota 3 gadu garantija. Kāpnēm ir augsti siltumizolācijas parametri, un tās atbilst normai PN-EN 14975:2007. Kāpņu montāža un to garuma pielāgošana telpas augstumam ir vienkāršs un ērts process. Kāpnes ir pilnībā nokomplektētas, un pirms uzstādīšanas nav nepieciešami papildu sagatavošanās darbi. Lūkas vāka atvēršanai un aizvēršanai izmanto apkalpes stieni, kurš ietilpst kāpņu komplektā. Speciāls mehānisms samazina spēku, kas jāpieliek lūkas vāka atvēršanai. Lai uzlabotu bēniņu kāpņu lietošanas komfortu, papildus iespējams izmantot dažādus bēniņu kāpņu piederumus.

KĀPŅU BARJERA LXB-U

KĀPŅU BARJERA LXB-U norobežo lūkas atvērumu bēniņu telpā, padarot drošāku bēniņu kāpņu izmantošanu. Barjeru izgatavo no priedes koka. To stiprina pie kāpņu lūkas kārbas un no priekšpuses ar metāla atsaitēm pie bēniņu telpas grīdas. Barjera ir piemērota kāpnēm, kuru lūkas izmērs ir 70 x 130 cm.

Uzstādot barjeru kāpnēm ar mazāku lūkas izmēru, tās horizontālos elementus samazina līdz vajadzīgajam izmēram. Ja barjeru nepieciešams uzstādīt kāpnēm ar lielāku lūkas izmēru, to izgatavo atbilstoši konkrētajiem izmēriem. Barjera ir 95 cm augsta.

KĀPŅU PĒDAS LXS

KĀPŅU PĒDAS LXS izgatavo no brūna plastikāta. Tās nostiprina kāpņu apakšējā galā pēc to pielāgošanas telpas augstumam kā noslēdzošos elementus. Kāpņu pēdas pasargā grīdas segumu no mehāniskiem bojājumiem un palielina kāpņu stabilitāti. Kāpņu pēdas var izmantot visām bēniņu kāpnēm ar koka pakāpieniem (izņemot četrdaļīgās kāpnes).

MONTĀŽAS KRONŠTEINI LXK

Izmantojot MONTĀŽAS KRONŠTEINUS LXK, lūku var ātri un precīzi novietot vienā līmenī ar telpas griestiem. Tos pieskrūvējot lūkas kārbas stūros, tiek panākta arī lielāka kārbas stabilitāte un ir mazāk iespēju, ka montāžas laikā var mainīties kārbas diagonālie attālumi. Kronšteini ir nokrāsoti tonī RAL 7022, un tos var izmantot visām bēniņu kāpnēm, ja starpstāvu pārsegums nepārsniedz 35 cm augstumu. Vienīgais izņēmums ir bēniņu kāpnes LTK, šajā gadījumā starpstāvu pārseguma maksimālais biezums var būt 43 cm.

APDARES LĪSTES

APDARES LĪSTES ir paredzētas griestu un kāpņu lūkas savienojuma vietas nosegšanai. Līstes LXL izgatavo no priedes koksnes, bet līstes LXL-PVC no plastikāta. To piestiprināšana ir ātra un ērta. Līstes LXL-PVC ir baltā tonī, un tās domātas bēniņu kāpnēm, kuras izgatavotas, sākot no 2010. gada marta (izņemot kāpnes LWF). Līstu LXL un LXL-PVC platums ir 3,5 cm, un tās neuzkrītoši nosedz savienojumu starp kāpņu lūku un griestiem.

VIRSLŪKA LXW

Izmantojot VIRSLŪKU LXW, ir iespējams būtiski uzlabot bēniņu kāpņu siltumizolāciju, kā arī novērst to pārklāšanos ar putekļiem. Virslūku uzstāda tieši uz bēniņu kāpņu lūkas. To veido 20 cm augsta kārba un 3.6 cm biezs, siltumu izolējošs lūkas vāks, kurš veras uz sāniem. Atvērtu vāku vertikālā stāvoklī notur amortizators, vāka aizvēršanai kalpo tā sānu malā novietotais rokturis. Starp lūkas kārbu un vāku atrodas blīvgumija.

PAPILDRĀMIS LXN

PAPILDRĀMI LXN izgatavo no priedes koka, un tas ir paredzēts uzstādīšanai virs kāpņu lūkas rāmja, lai nosegtu atvērumu starpstāvu pārsegumā. Papildrāmi nepieciešams izmantot arī kāpņu lūkas kārbas augstuma palielināšanai, ja lūkas augstums ir nepietiekams virslūkas uzstādīšanai. Šāda nepieciešamība ir četrdaļīgajām LWS un LWK bēniņu kāpnēm, kā arī sabīdāmajām metāla bēniņu kāpnēm LST un LSZ.

ROKTURI LXZ UN LXH

Ar ROKTURA LXZ palīdzību iespējams virslūku LXW aizvērt no bēniņu telpas puses, piemēram, jumta renovācijas darbu laikā.

KĀPŅU ROKTURIS LXH atvieglo pārvietošanos pa kāpnēm. Tas ir izgatavots no metāla un nokrāsots sarkanā krāsā. Rokturi var piestiprināt gan kāpņu augšējam, gan vidējam posmam.

Rokturus, kas piestiprināti pie kāpņu augšējā posma, neatkarīgi no kāpņu garuma, izmanto atbilstoši kāpņu modelim:

• kāpnēm LWS/LWK/LTK/LWF izmanto rokturus LXH 50/17 (kāpnēm, kuru kārbas garums ir līdz 100 cm) vai LXH 75/17 (ar lielāku kārbas garumu),

• LDK kāpņu modelim izmanto LXH 75/16 rokturus,

• kāpnēm LWM/ LWM-K — LXH 75/14 rokturus,

• LWS/LWK/LTK/LWF, kurām rokturis piestiprināts pie vidējā kāpņu posma (neattiecas uz kārbām ar garumu līdz 100 cm), rokturus izvēlas atbilstoši telpas augstumam – 280 cm – LXH 87/9, 305 cm – LXH 99/9, bet 325 cm augstām telpām – LXH 106/9.

AMORTIZATORS LXM

AMORTIZATORS LXM atvieglo bēniņu kāpņu posmu atvēršanu un aizvēršanu, līdz ar to kāpnes ir ērtāk lietot, it īpaši telpās, kuru maksimālais augstums ir līdz 305 cm. Amortizatoru var izmantot tikai trīsdaļīgajām bēniņu kāpnēm, un to novieto starp kāpņu augšējo un vidējo posmu.